Mitsubishi A6M5c Zero - Nýtovací sada 1/32 - 321020

Sada kompletních pozitivních nýtů pro Mitsubishi A6M5c Zero v měřítku 1/32. Nýtovací sety od HGW Models dodávají povrchům plastových modelů mnohem realističtější vzhled. Doporučujeme nanášet je pod barvu a po nabarvení se k nim proleštit. Tento doplněk je vhodný pro stavebnici od Hasegawy.

681,00 Kč
Počet
PRODUKT JE SKLADEM

TIP: Doporučujeme nanést nýty již před barvením a nabarvený model poté lehce přeleštit tak, aby nýtové hlavy v patřičných místech opticky vystoupily (mrkněte na galerii pod článkem).

Při přípravě těchto sad jsme vycházeli především z japonských podkladů, které se nám zdály nejserioznější. Velkým problémem bylo sladit podobu skutečného letadla s jeho zmenšenou kopií, jež se navíc často liší v podání různých výrobců. Sady jsou proto připraveny tak, aby na modelech nebylo potřeba nic řezat nebo jinak upravovat. Pracovali jsme s tolerancí 0,1mm, takže všechny nýty jsou skutečně tam, kde mají být.


Pracovní postup:

  1. Optimální podklad je Mr. Surfacer 1000 nebo Mr. Base White 1000.*
  2. Očistěte model vlhkým hadříkem, zbavte povrch prachu a mastnoty.
  3. Vystřihněte požadovanou část z nýtovacího archu.
  4. Odstraňte vrchní poloprůhledný papír a nýty namočte do vlažné vody na cca 15 sekund.
  5. Po odmočení od podkladového papíru naneste nýty na povrch modelu, ideálně za použití Mr. Mark Softeru (jednoduše usaďte na kapku přípravku).
  6. Až nýty umístíte, pečlivě vytlačte přebytečnou kapalinu a případné vzduchové bubliny. Smyslem je dostat každý nýt do kontaktu s podkladem.
  7. Nechte schnout minimálně 2 hodiny, ideálně ale třeba přes celou noc.
  8. Na závěr pinzetou opatrně stáhněte vrchní průhlednou fólii a očistěte stopy po transferovém lepidle.

 

* Při aplikaci nýtů na barevný podklad je nutné předem provést test přilnavosti a doby nezbytné k zakotvení nýtů do povrchu. Obecně platí, že čím hladší povrch tím více času nýty potřebují k dokonalému přichycení.

321020

8 dalších produktů ve stejné kategorii: